Scott Sinclair gólt szerzett, amikor a Celtic dominál a Motherwellben 2-0 győzelemben

A kelta a skót Premiership csúcsán rutinszerűen rögzítette a helyét, és többnyire problémamentes 2-0 győzelmet aratott a Motherwell-nél.

A kelta előkelő Scott Sinclair 18 perc múlva vezetett a nyitóba Moussa-val Dembélé és Kieran Tierney a szünet előtt ütötte a fát.Brendan Rodgers oldala is a második félidőt irányította, de három percig kellett várnia, hogy biztos legyen a pontokkal szemben, ahol Dembélé pontosan a pontszerzés után tette ki a helyét, miután Craig Samson őrzi le.

A Celtic négy sportfogadás bónusz pontot jelent Aberdeen előtt a játékban, és most figyelemmel kíséri a Bundesliga oldala Borussia Mönchengladbach látogatását a Bajnokok Ligájában szerdán este.

A Steelmen 12 gólt adott el előző két játék a Glasgow keleti végén, és örömmel fogadja, hogy a mutatóvonal nem volt károsabb, bár soha nem úgy nézett ki, mintha megdöbbentenne a sokk nyert.

Rodgers megmutatta a csapatának mélységét Liam közepén. Henderson az első szezon kezdetére.Ő volt az egyik három változás, a jobb oldali Cristian Gamboa és a középpályás Stuart Armstrong mellett, a sérült Mikael Lustig és Nir Bitton is, Tom Rogic pihenve.

A Motherwell vezetője, Mark McGhee debütált a 18 éves baloldali Jack McMillan, míg a 19 éves középpályás, Ross McLean először indult a középpályán. Tűz: a világbajnokság Kurdisztán lázadói – videó További információ

könyörtelenül, Celtic az első félidőt Henderson és Armstrong korai erőfeszítéseivel vezérelte.

A 17. percben Simson elmentette a Dembélé curling lövését, online fogadási útmutatók amely a felső sarokba került, majd egy másik Erik Sviatchenko fejlécéből. az eredő sarok.

Azonban a korábbi Killie No1-nek sem volt esélye a későbbiekben, amikor James Forrest jobboldali keresztjét a Dembélé 12 méterre hagyta ki, csak a bejövő Sinclair számára, hogy magasan vezesse a labdát a hálóba .

A 38. percben Dembélé gyorsan véget ért és nyüzsgő kelta ellentámadás – a középpályán elhanyagolt McMillan áthaladás eredménye – a 14 méteres lövéssel a poszton.

És egy perccel az első félidőben maradt, a Skócia baloldalán Tierney megérdemelte egy csodálatos futást követő cél, amely Scott McDonaldot, Richard Taitot és Ben Heneghan-t elhúzta, de a 16 méteres lövés lezuhant a bárból.

A Celtic megragadta a játékot a szünet után.Az 53. percben Samson húzta meg a kettős mentést, először Scott Brown kapitányt, majd a Dembélé posztját, aki nyomon követett. néhány erőfeszítés, az egyik a fejével, egy megpróbált kereszt a jó munkát követően a lenyűgöző Chris Caddennek, ami többet kellett volna aggasztania az otthoni oldalon, mint amennyit. , a legközelebb egy másik célhoz, ami a 74. percben érkezik, amikor Sampsonnak nagy megmentést kellett tennie Sinclair meghajtójától, miután a kút védelmét megnyitották. végső szakaszban, de a 87. percben a Well védelem kikapcsolt, és Samson megállt Dembélé-nél, amikor üldözött egy online fogadási barna passzot, a francia előrevetve a helyszínről, a 13. szezonban a Celtic számára. az otthoni félreértő győzelem, de több gondot kell várniuk a Borussi-tól Mönchengladbach, amikor a Bajnokok Ligája kampánya folytatódik szerdán.